IX TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS (05.17)

IX TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS (05.17)

2024-05-17

IX TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS – 2024 

Gegužės 17 d. 

Šiaulių kamerinė salė „Polifonija" (Aušros al. 15, Šiauliai) 

Pradžia 18:30 val. 

 

P R O G R A M A 

GUODA GEDVILAITĖ ir SIMONAS POŠKA 

 

Georges Bizet (1838 – 1875) 

Jeux d'enfants op. 22 

  1. L'escarpolette – reverie (supynės) 
  2. La toupie – impromptu (besisukantis žaislas) 
  3. La poupée – berceuse (lėlė) 
  4. Les chevaux de bois – scherzo (mediniai arkliukai) 
  5. Le volant – fantasie (senasis badmintono žaidimas) 
  6. Trompette et tambour – marche (trimitas ir būgnas) 
  7. Les bulles de savon – rondino (muilo burbulai) 
  8. Les quatre coins – esquisse (kvadratas) 
  9. Colin-maillard – nocturne (slėpynės) 
  10. Saute-mouton – caprice (žaidimas, peršokant per pasilenkusį draugą) 
  11. Petit mari, petite femme – duo (žaidimas mažieji sutuoktiniai) 
  12. Le bal – galop (The ball) (puota) 

Francis Poulenc (1899 – 1963) 

Élégie, FP 175 


Camille Saint-Saëns (1835 – 1921) 

Dance Macabre, op. 40 

MONIKA LOZINSKIENĖ ir ROBERTAS LOZINSKIS 

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)

Sonata D - dur, KV 381 

Allegro
Andante
 Allegro molto

Darius Milhaud (1892 – 1974)

Scaramouche, op.165

Vif
Modéré
Brazileira

 

Witold Lutosławski (1913 –1994)

Variacijos Paganini tema

 

       Jau daugiau kaip 30 metų Lietuvos ir užsienio šalių scenose koncertuoja viena ryškiausių lietuvių pianisčių Vokietijoje gyvenanti GUODA GEDVILAITĖ.

       Jos atliekamos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Jos scenos partneriai yra ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, šokėjai arba džiazo atlikėjai.

       1995 m. ji tapo tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso nugalėtoja Vėliau ji pelnė pirmąsias premijas ir kituose tarptautiniuose konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), „Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), Ennio Porrino Kaljaryje (2000), Kamerinės muzikos Frankfurte (2002).

       Goda koncertavo daugelyje Europos šalių, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje. Yra išleidusi 8 įrašų albumus.  Šiuo metu pianistė ruošia naujausią savo darbą - J.S.Bacho muzikos kompaktinę plokštelę su Genuin kompanija Leipcige, kuri pasirodys visame pasaulyje šių metų birželio 6 d.

        Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje.

       Šią vasarą ji pradės vadovauti muzikos festivaliui „Druskininkų vasara su M. K.Čiurlioniu“.      

 

       SIMONAS POŠKA 2023 m. IX tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse buvo apdovanotas 2-ąja vieta bei specialiuoju prizu, skirtu aukščiausią vietą užėmusiam lietuviui.

       Šių metų kovo mėnesį pianistas koncertavo Paryžiuje su Prancūzijos respublikos gvardijos simfoniniu orkestru (Orchestre symphonique de la Garde républicaine), o koncerte dalyvavo ir prezidentai Emmanuel Macron bei Gitanas Nausėda. Simonas taip pat yra koncertavęs su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Kauno simfoniniu, Lietuvos kameriniu, VDU kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu bei naujuoju Europos kameriniu orkestru (Orchestre de Chambre Nouvelle Europe).

       Simonas nuo 2008 iki 2020 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Dabar studijuoja Hanoverio aukštojoje muzikos, teatro ir medijų mokykloje.

       Pianistė MONIKA LOZINSKIENĖ baigė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, bakalauro bei magistro laipsnius įgijo Škotijos Karališkoje konservatorijoje. Scenoje ji pasirodo kaip solistė bei kamerinių ansamblių narė.

        Monika yra tarptautinių konkursų laureatė ir Grand Prix laimėtoja Škotijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje, Latvijoje bei Lietuvoje.

       Monika nuolatos ieško inovatyvių būdų pristatyti klasikinę muziką naujai ir labiau prieinamai platesnei visuomenei, kuria muzikines instaliacijas, kuriose  klasikinės muzikos kūriniai konceptualiai jungiami su kitomis meno formomis – siekiant sudominti klausytoją bei įtraukti jį į meno bei klasikinės muzikos pasaulį.

       2020 metų rudenį pianistė tapo „Kaunas - 2022 Europos kultūros sostinė“ ambasadore.

       ROBERTAS LOZINSKIS yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m., VII tarptautiniame M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, Robertas laimėjo 1-ąją vietą, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą.  Jis nuolat koncertuoja kaip solistas bei yra grojęs su orkestrais, tarp kurių Lietuvos nacionalinis simfoninis, Karališkasis Škotijos nacionalinis, Klaipėdos kamerinis, Kauno simfoninis bei kiti orkestrai. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo aktyviai koncertuoja žymiausiose Europos salėse bei festivaliuose, Ansamblis jau yra įrašęs 3 albumus.

        Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Nuo 2018 m. renginys vyksta kasmet bei kaskart susilaukia didžiulio pasisekimo ir puikių atsiliepimų iš dalyvių bei klausytojų. 2022 m. festivalis buvo įtrauktas į Kaunas 2022 - Europos kultūros sostinės programą.

       Robertas gimė 1991 m. Kaune. 2010 m. baigė Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. Vėliau baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o magistro studijas –  2016 m Karališkojoje Škotijos konservatorijoje. 2018 - 2022 m. Robertas studijavo Berlyno „Hanns Eisler“ aukštojoje muzikos mokykloje, kur įgijo dar du muzikos magistro laipsnius solo bei kamerinio ansamblio klasėse.

TARPTAUTINIS ŠIAULIŲ FORTEPIJONŲ DUETŲ FESTIVALIS vyksta nuo 1993 metų. Festivalį rengia Viešoji įstaiga „Bendruomenės pilietinės veiklos projektai“, bendradarbiaudama su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, Radviliškio, Akmenės, Joniškio, Kuršėnų, Pakruojo ir Kelmės vaikų muzikos mokyklomis.

Festivalio globėjas – Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Festivalio meno vadovas – Rimantas Vingras.

Partneris – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba,

remia Šiaulių miesto savivaldybė bei Fortepijonų salonas „Organum“.


Festivalio programa: https://www.fortduofest.com/ 

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/klasika/ix-tarptautinis-siauliu-fortepijonu-duetu-festivalis-91098/

Partneriai